Etiket: stres testi

Home » stres testi
Bir Alman bankasını stres sardı
Yazı

Bir Alman bankasını stres sardı

23 Temmuz’da açıklanması beklenen Avrupa stres testleri sonuçları öncesinde kaynaklardan biri, Hypo Real Estate’in sahip olduğu sermaye açısından testte başarılı bir sonuç ortaya koyamadığını belirtti. Kaynaklar, Hypo Real Estate’in stres uygulamasından başarısız olan tek Alman bankası olabileceğini kaydettiler.

İngiliz bankalarına yeni stres testi
Yazı

İngiliz bankalarına yeni stres testi

İngiliz bankacılık regülatörleri, bankaları grip salgını veya ülkenin gıda arzı zincirinde aksama gibi muhtemel olmayan ancak yıkıcı potansiyeli bulunan senaryoları düşünmeye zorlaya yeni bir tür stres testleri başlatıyorlar. Bankacılık ise FSA´nın bu stres setlerinin regülasyonda aşırılığın son örneği olarak tanımlıyorlar ve sayısız saatlerin acayip kıyamet günü senaryoları hayal etmekle harcanmasını protesto ediyorlar.

Tabletler bilgisayarları zorluyor
Yazı

Tabletler bilgisayarları zorluyor

Gartner araştırma şirketinin raporundan derlediği bilgilere göre, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,2 düşüşle 79.2 milyon masa ve dizüstü bilgisayar satıldı. Rapora göre, en çok satış yapan ilk 5 firmanın sıralaması, pazar payı ve yüzdelik değişimi şöyle: Şirket 2012 1. çeyrek satışları 2013 1. çeyrek satışları HP 15,301,906 11,687,778 Lenovo...